neděle 25. dubna 2010

Validní Facebook Like Button

Někteří z vás se možná pokusili na svůj web implemetovat nový Like Button od Facebooku, ale narazili jste na nevaliditu vygenerovaného kódu. Řešení je velmi jednoduché. Stačí nahradit element iframe elementem object a odstranit vymyšlené parametry. Výsledný kód výchozího nastavení je následující:

<object data="http://www.facebook.com/plugins/like.php?href=ADRESA_DANE_STRANKY&amp;layout=standard&amp;show_faces=true&amp;width=450&amp;action=like&amp;colorscheme=light" style="border:none; overflow:hidden; width:450px; height:px"></object>

Pokud si chcete upravit jiný vygenerovaný kód, stačí dodržet tři kroky:
  • Nahradit iframe za object (oba výskyty, samozřejmě)
  • Nahradit src= za data=
  • Vymazat následující parametry: scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"

8 komentářů:

Rimmer řekl(a)...

Chápu správně, že ten čudlík funguje tak, že když na danou stránku vlezu, uvidím výčet svých přátel, kteří byli na té samé stránce a klikli na něj? Nic víc?

Case řekl(a)...

Ten čudlík předně funguje tak, že když na něj klikneš, tak se ti informace o tom objeví na zdi na Facebooku, takže to tam všichni vidí (s odkazem na daný článek).

Johny_G řekl(a)...

Při větším množství kliknutí se zobrazuje snad i celkový počet. Každopádně je to tak, jak říká Case. Problém je v tom, že se to neobjeví v "Most Recent" ostatních uživatelů. V "Top News" možná ano (jist si nejsem), ale to IMHO tolik lidí nepoužívá. Musí vlézt přímo na tvou zeď. Chvilku to nechám, a možná to zruším.

Case řekl(a)...

Mně se např. včera esovo "Like" článku na Engadget normálně v Most Recent objevilo...?

Johny_G řekl(a)...

No vida, tak to zřejmě ladí :-).

Anonymní řekl(a)...

pěkné pro firefox, v IE ovšem nefunkční ;)

tcladin řekl(a)...

v IE 8 nefunkční

Johny_G řekl(a)...

Ještě aby něco validního v IE fungovalo...

Okomentovat